Футболните съдии показаха, че могат да вдигат не само картони, но и наздравици
Футболните съдии показаха, че могат да вдигат не само картони, но и наздравици / Влади Владимиров

Футболните съдии от Кюстендил закриха футболната 2010 година с двубой между "Стари" и "Млади", и банкет в Осоговската планина. Опитът отново надделя и отборът "Стари" победи с 15:13, въпреки че губеше в резултата с 0:3. Високата резултатност се обяснява с факта, че срещата бе в зала, на малки врати, в две полувремена от по 35 минути. Главен съдия на двубой бе председателят на Съдийска комисия- Кюстендил Огнян Пешев.

В ранглистата има 23- ма съдии, 4- ма от тях ръководят срещи от професионалния футбол, а 5- ма във Югозападната "В" група. Любопитен е и факта, че 7 от реферите са с висше образование, 6- ма са студенти в момента , а двама все още са ученици, каза за Дарик Огнян Пешев.

През есенния полусезон съдиите от Кюстендил са ръководили 147 мача в общината. 105 от тях са от областна футболна група "Осогово", 26 от първенството на деца и юноши младша възраст, 11 при "Деца Б" и 5 са ръководените срещи при юноши старша възраст. Главните съдии са показали 170 жълти картони и 17 червени картони, по време на мачовете от селското първенство.

10 са делегатите, които оценяват съдиите по време на мачовете в региона и отговарят за организацията на срещите, начело с председателят на Областния съвет на БФС- Кюстендил Спиро Сираков.

По време на купона съдии и делегати вдигнаха наздравици за здрава и успешна 2011 година.