Димо Димов е големия победител в турнира Аполония 2014
Димо Димов е големия победител в турнира Аполония 2014 / netinfo

Димо Димов стана победител на турнира по силов трибой „Аполония 2014" в Кюстендил. Той вдигна общо тегло 790 кг. Личното му тегло е 105 кг и се оказа най-силният при трите движения - клек с щанга, лег и мъртва тяга в категория над 90 кг. В традиционния турнир по силов трибой се включиха 36 участника от София, Перник, Дупница, Разлог, Батановци и Кюстендил.. Сред тях и двама борци - Никола Аначков и Алекс Балтов, и състезателят по ориентиране Велко Цветанов. Тримата мериха сили при младежите до 75 кг и бяха най-малките участници на турнира. Заедно с Георги Анастасов и Михаил Христов, представяха кюстендилският клуб „Реал 90" с треньор Димитър Димитров. Организатор на силовата надпревара е клуб „Аполон" с треньор Антон Пенков.

Димо Димов е големия победител в турнира "Аполония 2014"

При младежите над 75 кг първи е Теодор Ваклинов /85 кг лично тегло/, който вдигна общо 545 кг от трите движения.
Втори резултат при мъжете над 90 кг е на Свилен Благоев - 118/720 кг и трети Николай Емилов - 100/710 кг. Роберт Михайлов стана победител при мъжете до 90 кг с резултат - 88/710 кг, втори е Иван Илиев - 87,8/610 кг и трети е Венци Михов - 87,8/610 кг.

При младежите над 75 кг на второ място се класира Георги Анастасов - 92,2/530 кг и трети - Веселин Иванов с резултат 87/500 кг. Кирил Иванов е победител при младежите до 75 кг - 61,5/430, втори е Лоренцо Георгиев - 75/345 кг и трети е Денислав Драганов - 68/325 кг. Състезанието продължи повече от 6 часа, като участниците направиха по 3 опита в трите движения. Първото движение клек с щанга се проведе на пистата на стадион „Осогово", но дъждът принуди организаторите да преместят бързо уредите в голямата зала, където надпреварата приключи.

Трима съдии оценяваха опитите на състезателите - републиканските шампиони Крум Крумов и Димо Бенев, и победителят в турнира „Джони спорт 2014" - Любомир Христов.

Демонстрация на движението лег с щанга направи решубликанският шампион Николай Тодоров-Никсъна, който изтласка 240 кг. Наградите на призьорите връчи Марина Декова, бронзова медалистка по фитнес и културизъм от тазгодишното Балканско първенство. Момичетата от „Пъстри ритми" с ръководител Рени Цветкова поздравиха състезатели и многобройната публика.