Девойките на клуб Васил и Георги Илиеви са №1 в България
Девойките на клуб Васил и Георги Илиеви са №1 в България / Дарик- Кюстендил, архив

Кюстендилският клуб по борба "Васил и Георги Илиеви" спечели отборната титла при девойките на Държавния лично- отборен шампионат в Бургас. Шампионка в категория 59 кг стана Спортист №1 на Кюстендил за 2011 г. Евелина Николова. Сребърни медали за Ивона Стоилова- 63 кг и Венислава Петрова- 72 кг., като в тази категория Синдия Никова е 8- ма.

Людмила Любомирова се класира трета при 51- килограмовите. Бронзов медал и за Ани Димитрова в категория 67 кг, а Мирослава Божилова е 5- та.

В отборното класиране "Васил и Георги Илиеви" имат 53 точки, пред "Ботев"- Враца и "Черноморец"- Бургас. Участваха състезателки от 23 клуба.

Нели Шомева стана републиканска шампионка при кадетките, категория 56 кг. Тя бе обявена и за най- резултатната състезателка на първенството. Шампионка стана е Галя Аначкова- 49 кг, а съотборничката й Любка Христова е 5- та. Мирослава Велинова се класира на 7- мо място при 60- килограмовите.

Кюстендилският клуб е 6- ти в отборното класиране с 30 точки. На първо място са "Херкулес"- Ямбол с 42 точки.

Златен медал за кюстендилската школа по борба донесе и Николета Лунджова при момичетата, категория 48 кг. Трета е нейната съотборничка Деяна Аначкова. Делина Петрова се класира 5- та в категория 40 кг, а Десислава Стойкова е 5- та при 57- килограмовите.

В отборната надпревара печели "Черноморец"- Бургас, пред "Херкулес"- Ямбол и "Рилски спортист"- Самоков ,а "Васил и Георги Илиеви" е на 5- та позиция, при участвали общо 27 отбора.

216 състезателки от 35 клуба се бориха на лично- отборните първенства за момичета, кадетки и девойки в Бургас.