Наградиха победителите в националния шампионат по полумаратон в Албена
Наградиха победителите в националния шампионат по полумаратон в Албена / КК Албена

Йоло Николов и Милка Михайлова спечелиха златните медали в националния шампионат по полумаратон, който се организира за първи път в курортен комплекс Албена. Трасето бе с обиколка 3 516 м (6 обиколки) и включваше най-красивите места на курорта - плажа и част от резерват „Балтата", информират от ваканционното селище.

Йоло Николов защити титлата си от миналата година с резултат 1:12:30. Милка Михайлова спечели при жените с 1:23:43. И двамата са състезатели на клуб „Атлет - Мездра". Втори при мъжете стана Росен Лилов с 1:13:04, а бронзът отиде при Стоян Тевекелев (Локомотив- Дряново) 1:13:49. Останалите медали при жените бяха за Маринела Нинева (Локомотив - Дряново) 1:25:16 и Христина Козарева (Керамик - Елин Пелин) 1:27:13.

Състезанието бе посветено на 90 години от създаването на Българската федерация по лека атлетика и 45 години от основаването на курортен комплекс „Албена".