/ netinfo

Състезателката на  добричкия шахматен клуб „Енергия 21” Ивелина Христова спечели златен медал по блиц и два сребърни медала по класически и ускорен шахмат в държавните индивидуални първенства по трите дисциплини - класически, ускорен  и блиц шахмат за момчета и момичета до 8 и 10 години за 2018 година.

Първенствата се проведоха в Плевен, а участие в тях взеха общо 101 състезатели от 23 шахматни клуба от цялата страна. Организатори на  проявата бяха новата национална федерация БФШ 1928 и домакините от СКШ „Спартак Плевен XXI“ и Община Плевен.

Пет медала за шахматисти от Добричко на държавни индивидуални училищни първенства

Десетгодишната ученичка от ОУ „Христо Ботев“ в Добрич Ивелина Христова убедително зае първата позиция в класирането с общо 18,5 точки. На втора позиция с общо 17 точки  остана Боряна Аршинкова от ШК „НСА“ - София, с треньор Петър Рибаров от  Добрич, която  се окичи  с 1 златен, 1 сребърен и 1 бронзов медал.

На трето място с общо 15,5 точки е  държавната шампионка  по класически шахмат Нора Рашева от ШК „Плевен 21“ с 1 златен медал и 2 четвърти места.