Благоевградчанинът Киприян Бербатов трети на мъжки турнир в Испания
Благоевградчанинът Киприян Бербатов трети на мъжки турнир в Испания / netinfo
Българският суперталант Киприян Бербатов завоюва третото място на шахматния турнир в Ерандио (на 8 км от Билбао), патрон на който е лидерът в световната ранглиста Веселин Топалов.

12-годишният Кипи, трети братовчед на футболната звезда Димитър Бербатов, приключи отлично годината в Испания, през която успя да покрие и трите норми за званието международен майстор.

Кръг преди края на турнира в Ерандио Бербатов водеше в класирането, но във финалния 9-ти завърши реми с другия ни представител Йордан Иванов.

Титлата спечели латвийския гросмайстор с чешки паспорт Игор Раусис със 7,5 точки, втори е ГМ Станислав Савченко от Украйна със 7 точки, Киприян е трети със същия актив и по-лоши допълнителни показатели. Йордан Иванов финишира 5-и с 6,5 т. За третото си място Бербатов ще получи 600 евро от наградния фонд (общо 6 000 евро).