Бразилският вратар на Ливърпул Алисон Бекер отново бе колеблив отзад
Бразилският вратар на Ливърпул Алисон Бекер отново бе колеблив отзад / БТА
Английският шампион Ливърпул допусна трето поредно поражение във Висшата лига – 1:3 като гост на Лестър. „Лисиците“ стигнаха до впечатляващ домакински обрат и успех с 3:1 само за 6 минути в мач от 24-ия кръг, който бе под номер 300 за Юрген Клоп начело на червените от Мърсисайд.

Лестър нанесе своя удар в рамките на 6 минути с голове между 79-ата и 85-ата минути. Джеймс Мадисън, Джейми Варди и Харви Барнс бяха героите за отбора на Роджърс.

За капак Джеймс Милнър също се контузи и така в лазарета на „червените“ вече има цели 10 футболисти, а с колебливи изяви отзад отново бе вратарят Алисон, сочен за основен виновник и при поражението от лидера Манчестър Сити.

Мениджърът на Лестър Брендън Роджърс записа първа победа срещу Ливърпул откакто бе уволнен оттам.