Рома печели срещу Аталанта с две дузпи
Рома печели срещу Аталанта с две дузпи / netinfo

Отборът на Рома спечели домакинския си мач си от шампионата на италианската Сeрия ”A” срещу Аталанта благодарение на 2 дузпи.

През първата част гостите от Бергамо успяха да поведат с 0:1 чрез Рикардо Дзампаня в 20-ата минута, но след почивката капитанът на “вълците” Франческо Тоти на 2 пъти бе точен от бялата точка за обрата на римляните до 2:1.

С тази победа Рома запази разликата с водача в класирането Интер, който по-рано победи на “Сан Сиро” с 2:0 Сиена и запази първото място с 36 точки.

Точни за “нерадзурите” бяха защитникът Никола Бурдисо в 11-ата минута и нападателят Ернан Креспо в 54-ата минута. В класирането преди днешните срещи Рома е на второ място с 32 точки, а трети е тимът на Палермо с 27 пункта.