Ямбол надигра ЦСКА, а Черно море - Рилски спортист
Ямбол надигра ЦСКА, а Черно море - Рилски спортист / netinfo
Отборът на Ямбол победи с 85:79 (19:13, 38:36, 60:61) ЦСКА Интерлоджик в среща от 23-ия кръг на държавното първенство по баскетбол за мъже. Домакините показаха още от самото начало, че ще се борят докрай за успеха, а зрителите в зала Диана станаха свидетели на изключително оспорван двубой, който в крайна сметка спечелиха момчетата на Иван Чолаков.

През по-голяма част от мача време ямболските баскетболисти водеха в резултата, макар и с малка преднина. Пет минути преди края на срещата резултатът беше 77:64, а две минути по-късно разликата се увеличи на 14 точки - 82:68. В крайна сметка домакините се поздравиха с успеха при 85:79 точки.

Най-резултатен за Ямбол бе Станислав Говедаров с 30 точки, а Стойо Чолаков се отчете с 22. За гостите Джошуа Уошингтън реализира 22 точки, а Майкъл Хендерсон се отчете с 15.

В друга среща от този кръг Черно море Еврохолд надигра убедително Рилски спортист с 88:75 точки. Симеон Ценов и Брайс Шелдън завършиха с по 20 точки.