Домовчийски дебютира със загуба от Ангелов
Домовчийски дебютира със загуба от Ангелов / netinfo
Преотстъпеният от Левски на Херта Валери Домовчийски записа първия си официален мач за берлинчани при загубата с 1:2 като гост на Енерги, за който цял мач игра Станислав Ангелов.

Домовчийски влезе в игра в 78-ата минута на мястото поляка Лукаш Пишчек, но не успя да помогне на своя тим да избегне загубата в Котбус, въпреки че показа желание за игра, като няколко .

Херта поведе в 21-ата минута с гол на бразилския полузащитник Минейро, но източногерманците направиха пълен обрат след две попадения на албанския национал Ервин Скела в 41-вата минута и 62-рата от дузпа.

Със спечелените три точки Енерги Котбус напусна зоната на изпадащите и вече е на 15-ата позиция, с точка повече от застрашените Дуисбург и Арминия. Херта е на 12-о място.

В другия мач днес шампионът Щутгарт направи 0:0 при гостуването си на Хановер.