Академик Сф не успя да победи Белите орли
Академик Сф не успя да победи Белите орли / netinfo
Отборите на Академик София и Белите орли не успяха да се победят. Срещата от осмия кръг на Източната Б група завърши при резултат 0:0, което изпрати плевенчани на четвърто място във временното класиране.

Освен, че не станаха свидетели на попадения, премръзналите 50-60 фенове видяха едва две по-сериозни положения за гол по време на целия мач.

В 24 минута неостаряващият Петър Станев от Академик уцели напречната греда от пряк свободен удар, а в 80-та Стефан Харлов напредна по лявото крило, влезе в наказателното поле на столичани центрира отлично, но Стефан Тодорв пропусна да вкара буквално от голлинията.

Съдията Петър Тончев не бе на ниво, като имаше доста спорни отсъждания, което вбеси ръководствата и на двата отбора. Иначе мачът бе коректен, само 2 жълти картона и то за реплики към главния рефер.

Във временното класиране Академик Сф заема 6-о място с 11 точки, колкото има и Чавдар Бяла Слатина, който обаче е с мач по-малко. Отборът на белите орли е 4-ти с 12 точки в актива си.