„Лудогорец” стана шампион на България по футбол за осми пореден път. Тимът от Разград грабна титлата след убедителна победа с 4:1 срещу  „Черно море”, завоювана в последния кръг от първенството, посочва NOVA.

До днес разградчани водеха само с една точка пред ЦСКА. Своя последен мач обаче „армейците” завършиха с нулево равенство срещу „Ботев” (Пловдив). Така „Лудогорец” стъпи на върха с три точки преднина.

Кирил Домусчиев също поздрави момчетата за поредната титла:

Честито, Шампиони! Честита осма поредна титла! Поздравления за играчи, треньори и ръководство! Поздравления и за нашите...

Публикувахте от Kiril Domuschiev в Събота, 25 май 2019 г.

Развръзката за титлата: Всичко е в ръцете на Лудогорец

Ето как се разви двубоят в Разград:

Още в първите минути „Лудогорец” отбеляза гол срещу „Черно море”. В 10-ата минута на домакинството Димо Бакалов се възползва от лошото изчистване на вратаря Дичевски и начина, по който Светослав Дяков върна топката балонно към вратата. Пред голлинията Бакалов спечели въздушния дуел с двама съперникови бранители и порази целта.

Димо Бакалов беше привлечен преди началото на сезона.

В 23-тата минута „Черно море” изравниха резултата. Дани Кики пусна пас по конец за Родриго. Крилото с №72 видя отлично своя сънародник Жоржиньо, който се беше позиционирал отлично до далечната греда на Пламен Илиев.

В 33-тата минута "Лудогорец" отбеляза втори гол. Грешка на Патрик Андраде, който нескопосано подари топката на Швиерчок. Полякът действа съобразително и от близка дистанция вкара покрай Дичевски!

Третото попадение дойде в 58-ата минута. Негов автор отново бе Якуб Швиерчок. Топката бе центрирана от корнер към задната греда, където Козмин Моци с глава отклони към Швиерчок, който реализира с глава от непосредствена близост.

В 63-ата минута Швиерчок не бе далеч от хеттрик. Полякът се справи с Мирослав Енчев, но си поведе топката прекалено дълго и така позволи на Дичевски да я улови.

В 72-вата минута Швиерчок все пак стигна до трети гол за 4:1. Голяма заслуга за четвъртия гол на "орлите" имаше направилия прекрасно включване Доминик Янков. Младокът надигра Васил Панайотов и влезе към наказателното поле, след което пусна хитър извеждащ пас към Швиерчок и Лукоки. Полякът изпревари съотборника си и с изстрел покрай Дичевски вкара третия си гол в мача.

Ето и съставите на двата отбора:

"Лудогорец": Пламен Илиев, Антон Недялков, Козмин Моци, Драгош Григоре, Сисиньо, Димо Бакалов, Абел Анисе, Светослав Дяков, Яцек Горалски, Якуб Швиерчок, Джоди Лукоки

"Черно море": Иван Дичевски, Мартин Костадинов, Мирослав Енчев, Стефан Станчев, Юго Кононго, Мартин Минчев, Васил Панайотов, Жорже Алвес-Жоржиньо, Патрик Андраде, Родриго, Дани Кики