Младежката структура на ДПС ще подкрепи заявения за следващата събота протест срещу споразумението за борба с фалшификатите АСТА. Това заяви председателят на структурата Джейхан Ибрямов след младежки национален съвет.
"Самият факт, че АСТА не е подложен на дебат в самото правителство, сред обществото, не се е дискутирало дори в медиите, ни поставя пред свършен факт", коментира Ибрямов.
"Ние се притесняваме, че правителството за поред път взима едно решение, в случая дори имаме правен абсурд - ние подписваме нещо, което не е ратифицирано в парламента. Ние защитаваме гражданските права и свободи, не само правата и свободите на нашите членове. По никакъв начин като либерали няма да допуснем АСТА и се обявяваме категорично против приемането на това споразумение - поради една проста причина - по всякакъв начин защитаваме свободата на словото, това е една от нашите основни ценности", коментира заместник-председателят Станислав Анастасов.