Стефан Тодоров донесе първия медал за кюстендилската борба за 2017 г.
Стефан Тодоров донесе първия медал за кюстендилската борба за 2017 г. / Личен архив

Сребърен е първият медал в актива на клуба по борба "Васил и Георги Илиеви"- Кюстендил за 2017 година. Спечели го Стефан Тодоров, който завърши втори в категория до 74 кг. на Държавното лично първенство за юноши, в класическия стил, което се проведе в Сливен. Тодоров отстъпи пред Красимир Крумов от "Рилски спортист"- Самоков, като съперникът му бе обявен и за най- резултатния борец на турнира.
Останалите борци от Кюстендил, които се класираха сред първите 10 са: Йоан Спасов е 6- ти в категория 50 кг; Бойко Стоичков е 10- ти при 66- килограмовите, а Борислав Генчов е 8- ми в категория 84 кг.
Следващото изпитание за състезатели на клуб "Васил и Георги Илиеви" е от 19 януари, когато започват Държавните първенства за момичета, кадетки и девойки. Ние ще участваме с 20 състезателки, каза за Дарик главният треньор на клуба Валери Райчев.