Черно море порт Варна инкасира трета загуба
Черно море порт Варна инкасира трета загуба / снимки: Добри Атанасов

Баскетболистите на „Черно море порт Варна” инкасираха трета загуба в НБЛ. Варненци отстъпиха у дома срещу звездния тим на „Лукойл Академик” с  72:83 /18:20, 19:17, 19:25, 16:21/

Домакините направиха силни три четвъртини, в които показаха добра игра в защита, с което не позволиха на съперника да се откъсва на разлика повече от 6 точки, а и се държаха равностойно. В определени периоди от мача възпитаниците на Спас Натов дори вземаха крехък аванс, но той бе стопяван от безспорно силния тим от Правец, който след почивката показа по-добра концентрация при стрелбата, значително заздрави играта в защита намали грешките.

Две минути след началото на последната четвърт центърът на домакините Никола Маравич напусна игра с разбит нос и повече не влезе на полето. До края на двубоя гостите не позволиха на съперника да стопи разликата, нещо повече- тя набъбна за крайното 72-83

"Черно море порт Варна" инкасира трета загуба

За домакините срещата започнаха Пламен Алексиев 11 т., Симеон Илиев 6 т., Николай Стоянов 13 т., Станислав Славейков 4 т. и Никола Маравич 4 т. и 5 борби. В игра за Черно море порт Варна влязоха още Станислав Цонков 15 т. и 5 борби, Ангел Нацкин 9 т., Денислав Вутев 6 т. и 8 борби, Лъчезар Радев 4 т.

За Лукойл Академик - Асен Великов 2 т.Павлин Иванов 18 т., Чад Тимбърлейк 5 т., Филип Барович 12 т. и Димитър Димитров 16 т. /Желко Сакич 10 т., Бранислав Ратковица 13 т., Крис Минков 3 т., Николай Грозев 4 т./.

Спас Натов, треньор на „Черно море порт Варна”: „Мисля през първите три части се представихме добре. Поне като резутат бе долу-горе равен. Не успяхме в четвъртата част още малко характер да покажем. Нещо ни липсва явно, за да победим Лукойл. Имахме силни периоди, имахме и слаби. Въпросът е, че в четвъртата част, когато се реши мача, бяхме надиграни.