„Велбъжд победи и изпревари „Чепинец
„Велбъжд победи и изпревари „Чепинец / Дарик-Кюстендил,архив

Капитанът Мирослав Петров бе в основата на успеха на „Велбъжд" на Разпети петък. Кюстендилци победиха на стадион „Странджата" гостите от „Чепинец"- Велинград с 2:0. Петров асистира на Виктор Анастасов, като го изведе сам срещу вратаря за 1:0, в 41 минута.
Мирослав Петров изработи и дузпа, която превърна в гол в 68- та минута. Той бе спънат от вратаря Дяков.
Гостите първи имаха чиста възможност за гол, още в 6- та минута, когато Христо Спасов излезе сам срещу вратаря Радослав Димитров, но младият страж запази вратата си суха.
Александър Ханджийски изпълни в заключителната част на мача точно пряк свободен удар, но вратарят на „Чепинец" показа добър рефлекс и изби.
„Велбъжд" събра 30 точки и задмина „Чепинец", които бяха 8- ми в подреждането с 29 т.
Лидерът „Пирин" победи минимално втория „Оборище" с 1:0, след автогол на футболист на гостите.