Малага спечели Група C в Шампионската лига, след като завърши 2:2 със Зенит Санкт Петербург в Русия. Така кръг преди края испанците остават недостижими на първото място в потока.

С точката пък, Зенит остава в играта за второто място, поне преди другия мач по-късно днес между Андерлехт и Милан. Селекцията на Лучано Спалети трябва да се надява на хикс, защото в таблицата, Малага е с 11 точки, следван от Милан с 5, Андерлехт с 4 и Зенит с 4 точки. В последния кръг Малага приема Андерлехт, а Зенит гостува на Милан.

Двубоят започна кошмарно за Зенит, след като само в 8-та и 9-та минута, съответно Диего Боунаноте и Себастиан Фернандес направиха резултата 2:0. До края на полувремето Александър Кержаков, Хълк, Дани и Алекс Витсел не успяха да вкарат във вратата на испанците.

Малко след подновяването на играта, домакините все пак върнаха един гол, чрез Дани, който в 49-та минута вкара за 1:2,

До края на мача, Зенит продължи да натиска своя съперник и в крайна сметка успя да се добере до равенството 2:2 с гол в 86-та минута, дело на Фейзулин.