Барселона не срещна проблеми при домакинството си на Сарагоса и победи съперника си с 3:1 в среща от 12-ия кръг в Ла Лига. Звездата на каталунците Лионел Меси се отчете с нови две попадения, като стигна кота 77 за 2012 година или казано иначе – на 8 зад рекорда на Герд Мюлер.

Дебютен гол за „блаугранас“ пък отбеляза дошлият от Арсенал Александър Сонг, а Пако Монтаньес вкара за Сарагоса.

Капитанът на Барса Карлес Пуйол записа първи мач, откакто се контузи срещу Бенфика в Шампионската лига през миналия месец. Той си партнирареше с Жерар Пике в центъра на отбраната, докато Мартин Монтоя и Жорди Алба защитаваха фланговете. Давид Вия отново започна като титуляр до Лео Меси и Педро Родригес, докато Сонг замени Бускетс като опорен халф.

Мачът започна сравнително спокойно, като очаквано Сарагоса се прибра плътно назад, а играчите на Тито Виланова веднага започнаха да плетат дълги разигравания. Твърде лесно те стигнаха до откриващ гол в 16-ата минута, когато Жорди Алба задържа умело топката отляво и в точния момент пусна към Меси, който се вряза между бранителите и отбеляза за 1:0.

Това доведе до отпускане в редиците на Барса и в 22-ата минута Монтаньес можеше да изравни, но ударът му не намери целта. Не така стояха нещата обаче две минути по-късно, когато нападателят получи топката след лошо изчистване на Алба при ъглов удар и с мощен удар, отклонил се в тялото на Пуйол, направи резултата 1:1.

Барса обаче много бързо възстанови аванса си. В 28-ата минута Меси слаломира между няколко бранители в бяло до аутлинията и върна топката към дузпата, където Сонг стреля и след нов рикошет кълбото спря в мрежата за 2:1.

Виктор Родригес имаше шанс към края на полувремето да накаже невнимателната игра в отбрана на домакините, но изненадващият му диагонален удар отляво прелетя покрай вратата.

След почивката Барса притисна опонента си по осезаемо и в 60-ата минута Мартин Монтоя много находчиво върна към Меси, който с техничен удар от дъгата пред наказателното поле прати топката точно до лявата греда – 3:1.

В 79-ата пък Андрес Иниеста завърши свой индивидуален пробив с фалцов удар, който обаче срещна напречната греда.

szólj hozzá: Barcelona vs Zaragoza 3:1 GOALS HIGHLIGHTS

Барселона оглавява класирането в Ла Лига с 34 точки, следван от Атлетико Мадрид с 28. Сарагоса пък заема 11-о място с 15.