Атлетико Мадрид победи драматично като гост Реал Сосиедад с 1:0 и продължава да мечтае за титлата в Примера дивисион.

В края на първата част домакините с основание имаха претенции за игра с ръце на Габи в наказателното поле на дюшекчийте, но съдията не посмя да посочи бялата точка.

В 61-ата минута Коке стреля мощно, вратарят Субикараи с мъка изби топката, която попадна в Радамел Фалкао, но изненадващо колумбийската голова машина не вкара от открилата се добра позиция.

Двубоят вървеше към 0:0, но вездесъщият Фалкао не мислеше така и успя да донесе успеха на Атлетико Мадрид в добавеното време на двубоя с перфектно изпълнение на пряк совобден удар пред границата на пеналта.

Така тимът на Диего Симеоне записа 7-и пореден успех в първенството и отново се изравни по точки с лидера Барселона.

Това бе 10-а поредна победа за Атлетико във всички турнири, а отборът от Мадрид продължава да няма загуба вече повече от 6 месеца, като за последно падна на 11 април. Оттогава насам дюшекчиите изиграха 22 мача без поражение и спечелиха Лига Европа и Суперкупата на Европа.

В друг неделен мач от Испания Осасуна и Реал Бетис направиха скучно 0:0.