Федерер е на 1/4-финал в Шанхай, ще е №1 в света за рекордна 300-на седмица
Федерер е на 1/4-финал в Шанхай, ще е №1 в света за рекордна 300-на седмица / Reuters

Номер 1 в света Роджър Федерер (Швейцария) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите „Мастърс“ в Шанхай с награден фонд 3,5 милиона долара. Вицешампионът от 2010 година победи сънародника си и поставен под номер 13 Станислас Вавринка с 4:6, 7:6(4), 6:0 след почти два часа на корта.

С успеха Федерер си гарантира първото място в световната ранглиста за рекордна 300-на седмица.

Вавринка спечели първия сет, след като реализира единствен пробив в седмия гейм. Във втората част Федерер пропиля аванс от 3:1, след което се стигна до тайбрек. В него той поведе с 6:3 точки и не допусна обрат.

До края на мача номер 1 в света доминираше и не даде гейм на съперника си. Вавринка се представи силно в първите два сета, но в третата част играта му се разпадна и той завърши с 38 непредизвикани грешки, с 11 повече от съперника си.

За място на полуфиналите Федерер ще играе срещу номер 10 Марин Чилич (Хърватия), който обърна Фернандо Вердаско (Испания) с 4:6, 6:1, 6:4.