Три от отборите фаворити в турнира за Купата на Лигата – Манчестър Юнайтед, Арсенал и Тотнъм се класираха за осминафиналната фаза.

Манчестър Юнайтед не срещна сериозни затруднения срещу Нюкасъл и постигна победа с 2:1 на „Олд Трафорд“.

Уейн Рууни се завърна в игра за „червените дяволи“, като започна в титулярния състав заедно с Уелбек и Ернандес. За Нюкасъл в игра се появи Фабрисио Колочини, който също лекуваше травма през последните дни.

Манчестър Юнайтед поведе с 1:0 в 44-та минута, когато с хубав далечен удар Андерсон прати топката във вратата на Елиът.

„Червените дяволи“ удвоиха своята преднина в 58-та минута, когато Том Клевърли с удар от границата на наказателното поле простреля Елиът, който нямаше как да види топката, тъй като тя мина през куп от тела, преди да влезе във вратата му.

Нюкасъл стигна до почетен гол в 62-та минута, когато Шейн Фъргюсън центрира в наказателното поле на Манчестър Юнайтед, където Папис Сисе засече топката с глава и я прати във вратата на Давид де Хеа.

Четири минути по-късно Ернандес можеше да вкара, но след неговия удар топката срещна гредата.

Сисе изпълни по чудесен начин задна ножица в 81-та минута, но топката срещна напречната греда.

По този начин Манчестър Юнайтед се класира за следващата фаза на турнира.

Норич постигна минимална победа с 1:0 срещу Донкастър и се класира за осминафиналите на Купата на Лигата.

Куинс Парк Рейнджърс отпадна, след като допусна домакинска загуба с 2:3 от Рединг.

Хойлет бе точен за 1:0 в 14-та минута, но „кралските поданици“ изравниха резултата в 16-та минута след попадение на Горкс.

КПР отново излезе напред в резултата след гол на Джибрил Сисе в 71-та минута.

Рединг стигна до пълен обрат с голове на Нико Шори в 76-та и Павел Погребняк в 81-та минута.

szólj hozzá: Manchester United vs Newcastle 2:1 GOALS HIGH