Най-известната колекция обувки е на път да изчезне
Най-известната колекция обувки е на път да изчезне / снимки: БГНЕС

Има вероятност да изчезне най-известната колекция обувки в света заради влагата и термитите. Обувките някога принадлежали на съпругата на филипинския диктатор Фердинанд Маркос Имелда.

Когато през 1986 година семейство Маркос е свалено от власт цялото имущество е отнето. Колекцията от обувки на Имелда Маркос е била в президентския дворец, но

Най-известната колекция обувки е на път да изчезне
netinfo
влагата, прахта и термитите много бързо нанесли непоправими щети върху тях. В резултат колекцията е прехвърлена в националния музей в Манила, но и там нищо не е направено, за да бъде защитена. Тропическите дъждове направили огромна дупка на тавана на едно от помещенията, където се намирала колекцията. Персоналът от музея се опитва да съхрани онези обувки, които са най-малко ощетени, но по-голямата част от колекцията е напълно унищожена.

Имелда Маркос беше известна със страстта си към обувките. Нейната колекция включва около 3000 чифта скъпи обувки, заради което тя беше мразена и сочена като пример на прахосничество, пише БГНЕС. Въпреки това тя твърдеше, че обувките й не са от известни марки и повечето й били подаръци от местните производители.

Най-известната колекция обувки е на път да изчезне
netinfo