466 групи са били сформирани в област Сливен по проект „Успех", част от програмата „Да направим училището привлекателно за младите хора” през учебната 2011/2012 година. Това съобщи за Дарик Боян Аксаков експерт в Регионалния инспекторат по образование в Сливен.
Клубовете по извънкласни и извънучилищни дейности са били открити в 50 от възможните 52 училища в областта. Близо 5000 ученици са се включили в групите по интереси, информира още Аксаков.
Проектът предоставя финансиране на извънкласни дейности с цел създаване на условия за осмисляне на свободното време на учениците в училище. Предстои да започнат дейностите за подготовката по сформиране на групите за новата учебна година.
Срокът за реализация на проекта е до септември 2014 година, когато ще бъде затворена Оперативната програма „Развитие на човешките ресурси”.