Пари Сен Жермен показа признаци, че навлиза във форма след лошия старт на сезона, и записа първи домакински успех с 2:0 над Тулуза в четвъртия кръг на Лига 1.

Хавиер Пасторе даде преднина на своя тим в 38-ата минута, а топката му бе поднесена на ръба на засадата от новото попълнение Марко Верати, който записа едва втория си мач като титуляр.

szólj hozzá: PSG 1 - 0 TOULOUSE

След почивката Златан Ибрахимвич оформи крайния резултат 20 мунити преди края след подаване на Жереми Менез.

szólj hozzá: PSG 2 - 0 Toulouse

Така парижани събраха 9 точки в актива си и поне временно се установиха на третата позиция. Тулуза пък се смъкна до 6-о място с 8 точки.

Шампионът на страната Монпелие пък даде нов повод за притеснения на феновете си, след като загуби с 1:3 гостуването на Реймс. Диего откри за домакините в 38-ата минута, но Реми Кабела изравни още с първия си досег до топката секунди след смяната си в 55-ата минута.

Тогава на преден план излезе крайният защитник Кристофър Гломбар, който изигра целия мач като дясно крило.

Първо в 71-ата минута той възстанови аванса на своя тим, а в 86-ата минута подаде към Гаетан Курте и последният изправи привържениците на крака за трети път в мача.

Така Монпелие се срина до 14-о място във врементото класиране заради своите едва 4 точки, а Реймс е вече 8-и със 7 в актива си.