Германия постигна трудна победа срещу Австрия във втори мач от квалификациите за Мондиал 2014.

На „Ернст Хапел“ мачът бе доста труден за немците, които трябваше да се потрудят доста, за да спечелят трите точки.

Първото полувреме отиваше към нулево равенство, когато в самия му край отличен пас на Миро Клозе намери в наказателното поле Марко Ройс, който майсторски си поведе топката и я изстреля в ъгъла за 1:0. Преднината на Бундестима бе удвоена в 52-а минута, когато Месут Йозил бе точен от дузпа.

Австрия успя да върне интригата само 5 минути по-късно, когато Златко Юнузович се възползва от асистенция на Марко Арнаутович и вкара за 1:2.

До края на мача обаче домакините не успяха да изравнят и в крайна сметка Германия спечели ценната победа.

В другия мач от групата Швеция победи Казахстан с 2:0 с голове на Расмус Елм в 37-а минута и на Маркус Берг в добавеното време на срещата.

В класирането Германия води с пълен актив от 6 точки. Швеция и Ейре са с по 3, но от изигран по един мач, а Австрия, Казахстан и Фарьорски острови са без точков актив.

szólj hozzá: Austria vs Germany 1:2 GOALS HIGHLIGHTS