Петима души са задържани след мача с Италия
Петима души са задържани след мача с Италия / снимка: Sofia Photo Agency, Юлиана Николова

Полицията предотврати сблъсък между поддръжници на Левски и ЦСКА малко преди началото на футболната среща между националните отбори на България и Италия снощи. Петима души бяха задържани до края на срещата, съобщиха от пресцентъра на МВР.

Половин час преди започване на мача група от стотина привърженици на Левски се насочила към Орлов мост, където по същото време се намирали множество фенове на ЦСКА, и ги провокирали. Полицаите отвели феновете на Левски до сектор Б на Националния стадион. Група поддръжници на ЦСКА започнали да хвърлят по тях камъни и бутилки. Двама полицейски служители са с леки наранявания. Един от извършителите е пострадал. Действията на феновете са били изключително агресивни. Общо 22 души не са допуснати до мача заради употреба на алкохол.

По време на срещата са задържани и двама непълнолетни за запалване и хвърляне на пиротехнически средства, бомбички и факли. Минути преди края на мача организирани групи фенове на Левски и Берое в сектор Б са се сбили.