3 гола срещу Монтана и 3-то  място за Ботев Пд в А група
3 гола срещу Монтана и 3-то място за Ботев Пд в А група / botevplovdiv.bg

Ботев Пловдив продължава да не е загубил точка като домакин от старта на новия сезон, след като победи с 3:1 Монтана в среща от 4-ия кръг в А група. „Канарчетата“ превъзхождаха противника си през целия мач, но въпреки това им се наложи да обръщат резултата. Иван Цветков отбеляза петото си попадение от началото на сезона, а Мариян Огнянов пък вкара дебютния си гол с „жълто-черната фланелка“. Преди тях Вандер Виейра изравни резултата, след като Мирослав Антонов бе извел гостите напред.

Единствената промяна, която Ферарио Спасов направи, бе включването на Йордан Христов като десен бек на мястото на Стефан Станчев. Тъкмо Христов можеше да открие резултата в 11-ата минута, но ударът му от границата на наказателното поле премина ниско над напречната греда. Малко преди това обаче Енрике сбърка лошо в отбрана, като Мечеджиев му отне и центрира, но не намери никого от съотборниците си в наказателното поле.

Постепенно Ботев установи контрол върху мача, а в 18-ата минута Мариян Огнянов изпусна чудесна възможност за гол. Бившият играч на Левски бе изведен сам на 4 метра от вратата, но шутът му по диоганала бе блокиран от защитник.

И тъкмо когато голът за домакините висеше на косъм, Монтана откри. В 22-ата минута капитанът Асен Караславов върна назад към Шеткус, който се подхлъзна и позволи на Мирослав Антонов да вкара за 0:1.

Попадението шокира домакините и в следващите десетина минути те не успяха да сътворят нито една ситуация пред Цветковски. Затова в 34-ата минута Вандер Виейра поде самостоятелна акция през центъра, напредна мощно и стреля от 20 метра фронтално пред вратата. Ниският му шут в долния ляв ъгъл не остави шансове на вратаря и резултатът бе изравнен.

Малко преди почивката бразилецът направи фрапантен пропуск, като от 2 метра реши да стреля с всичка сила и Цветковски някак спаси.

Второто полувреме Ботев излезе амбициран да търси голове и само след 60 секунди игра Мариян Огнянов нацели страничния стълб. В 55-ата Йордан Христов нахлу в наказателното поле, стигна до малкия пеналт и пусна към непокрития Иван Цветков, а нападателят от 3-4 метра реализира за 2:1.

След гола последва истинска канонада от удари, в която най-деен бе Тодор Неделев. Младият талант обаче принудително напусна терена в 74-ата минута, след като бе ударен лошо при едно единоборство.

Третият гол обаче падна едва в 83-ата минута, когато Цветков изскочи сам срещу вратаря, финтира го, а Цветковски го повали. От бялата точка Огнянов откри головата си сметка за Ботев и оформи крайния резултат.

Така с 9 точки пловдивчани заемат 3-о място във временното класиране, като изостават единствено от Левски и шампиона Лудогорец. Монтана пък запази нулевия си актив, като вече допусна 10 гол във вратата си от началото на първенството.