„Черните котки“ спряха Суонси в Англия
„Черните котки“ спряха Суонси в Англия / BGNES

Отборът на Съндърланд спря тима на Суонси в мач от третия кръг на английската Висша лига. След двете гръмки победи в първите два кръга, днес „лебедите“ стигнаха само до равенството 2:2 при домакинството си „черните котки“.

Стивън Флетчър, който вкара два за гостите, откри в 40-ата минута на двубоя. В продължението на първата част, тимът на Михаел Лаудруп успя да стигне до изравняване на резултата чрез Уейн Роутлидж. В крайна сметка първата част завърши с преднина за гостите, след като отново в допълнителните минути на полувремето, отново Флетчър бе точен за 2:1.

През втората част все пак домакините намериха сили да изравнят чрез новата си звезда Мичу. Голът падна в 66-ата минута, а в 71-ата Чико трябваше да напусне преждевременно заради червен картон.

Тимът на Уест Бромич поднесе изненадата от кръга, побеждавайки с 2:0 солидния тим на Евертън. Тотнъм пък продължи с колебливото си представяне под ръководството на Андре Вилаш-Боаш и записа равенство 1:1 като домакин на Норич. „Шпорите“ също приключиха мача с числено намален състав, след червения картон на Том Хъдълстоун.

По-рано днес Димитър Бербатов направи своя официален дебют за Фулъм при тежката загуба с 0:3 от Уест Хем.