Анжи, Лацио, Нюкасъл и Ливърпул в групите на Лига Европа
Анжи, Лацио, Нюкасъл и Ливърпул в групите на Лига Европа / Reuters

Анжи Махачкала победи с 5:0 АЗ Алкмаар насред Холандия в реванша от плейофите в Лига Европа. Така, руснаците продължат напред след като преди седмица взеха домакинството с минималното 1:0.

Точни за Анжи в реванша бяха Мубарак Бусуфа (17'), Самуел Ето'о (45'+2'), Ласина Траоре (79'), Касерла-Гонзалес (83') и Шамил Лахиалов (90+4).

В друг от по-интересните двубои в плейофите, Ливърпул завърши 1:1 на „Анфийлд“ с Хартс и след минимален успех с 1:0 преди седмица в Шотландия също продължава напред към групите.

Развръзката на срещата дойде в самия й край, след като първо в 85-та минута Давид Темпелтън откри резултата. Луис Суарес в 88-та минута обаче възстанови равенството и така класира своите в следващата фаза.

Нюкасъл отстрани гръцкия Атромитос в плейофите. В реванша на „Сейнт Джеймс Парк“ „свраките“ победиха с 1:0, а преди седмицата двата тима записаха равенство 1:1. Единственият гол при успеха за домакините бе дело на Харис Вукчич в 21-та минута.

В същото време Лацио не срещна проблеми срещу отстранилия родния ЦСКА тим на Мура. „Римските орли“ победиха в реванша с 3:1 и така след общ резултат 5:1 продължат напред.

Жребия за групите на Лига Европа е по-късно в петък.