БАТЕ потрепери, но стигна до групите в ШЛ, Малага също след 0:0 в Гърция
БАТЕ потрепери, но стигна до групите в ШЛ, Малага също след 0:0 в Гърция / БГНЕС

БАТЕ Борисов за трети път ще участва в груповата фаза в Шампионската лига, след като реванша си плейофа срещу Ирони Кирят Шмона стигна до 1:1.

Израелският шампион загуби с 0:2 в Беларус и съвсем очаквано непрестанно търсеше гола. В 67-ата минута Националният стадион в Тел Авив изригна, след като Ласло Ленче откри резултата. Малко преди попадението бившият халф на Левски Дарко Тасевски отстъпи мястото си на Елиша, след като за 63 минути успя се запомни само с жълтия си картон.

БАТЕ обаче не само удържа натиска на домакините, но и в 4-ата минута на добавеното време резервата Александър Павлов успокои съотборниците си с изравнителен гол.

В последния мач от вторник вечер пък Панатанайкос и Малага завършиха при нулево равенство в Гърция и след успех за испанците с 2:0 преди седмица, изпитващият финансови трудности тим от Ла Лига си осигури място в груповата фаза на Шампионската лига.