Гостуващият Наполи постигна категоричен успех над Палермо с 3:0 в среща от първия кръг на Серия А. Въпреки че неаполитанците се разделиха с един от водещите си нападатели като Есекиел Лавеци, това не се отрази върху играта им срещу коравия тим от Сицилия.

Двата отбора направиха равностойно първо полувреме, в което единственият гол падна малко преди почивката. Кристиан Маджо намери по перфектен начин Марек Хамшик и словакът преодоля стражът Уйкани.

В 79-ата Хамшик върна жеста на Маджо, като изведе италианския национал на добра позиция и външният халф реализира за 2:0. В последната минута пък водещият голмайстор на Наполи за миналия сезон Единсон Кавани оформи крайното 3:0 след пас на Едуардо Варгас.

С трите точки Наполи зае втора позиция във временното класиране, а Палермо остана на дъното в компанията на Пескара.

Лацио постигна изключително трудна победа като гост на Аталанта с 1:0. Единственото попадение бе дело на бразилската звезда Андерсон Ернанеш, който се разписа в 18-ата минута след асистенция на капитана Стефано Маури. След попадението столичани умело затвориха играта и търсеха своите шансове на контраатаки, което доведе до това 5 от общо 6-те жълти картона в срещата да бъдат показани на техни играчи.

Така след първия си мач Лацио заема 7-о място с 3 точки, докато Аталанта гледа към гостуването си на Каляри във втория кръг от 19-ото място със своите -2 точки.

В други срещи от кръга Александър Меркел и Чиро Имобиле донесоха победа на Дженоа над Каляри с 2:0, а Киево надви със същия резултат гостуващия Болоня. Точни за „летящите магаренца“ бяха Серджо Пелисиер и Пауло Крусадо.

Единствено Сиена и Торино не успяха да си отбележат гол и приключиха при нулево равенство.