Стоук Сити и Арсенал завършиха 0:0 на "Британия Стейдиъм" в мач от втория кръг на английската футболна Висша лига. Така възпитаниците на Арсен Венгер останаха без отбелязан гол от началото на сезона след 0:0 в първия кръг срещу Съндърланд като домакин.

Лондончани имаха превъзходство, но рядко успяваха да се справят със солидната дефанзивна игра на съперника. Опасен удар на Санти Касорла преди почивката беше избит в корнер от Ашмир Бегович, а през втората част Абу Диаби и Оливие Жиру стреляха неточно от изгодни позиции.

Домакините опитваха да контраатакуват при всяка възможност, но стигнаха само до един точен удар в рамката на вратата на третия страж на столичани Вито Маноне.

Стоук Сити остана 11-и с 2 точки, а Арсенал е 12-и със същия актив.
Лидер е Челси с 9 точки и мач повече, пред Суонси и Евертън също с пълен актив от по 6 точки.