Българо-кипърски концерт на Античния за светите мощи
Българо-кипърски концерт на Античния за светите мощи / dariknews.bg

Български и кипърски музиканти ще свирят заедно за пловдивчани по случай пристигането на светите мощи на родителите на Света Богородица - Анна и Йоаким. На сцената ще застанат смолянския ансамбъл "100 каба гайди" и гостите от Филхармоничен оркестър Кипър. Концертът ще се проведе на Античния театър от 20.00 ч. Входът е свободен.

Мощите на богоотците Анна и Йоаким са оставени в храма "Света Марина". Митрополитската църква е отворена денонощно за поклонение.

В храма до светините има свещеници, които помазват за здраве с елей от кандилото на светите мощи, което гори постоянно. Богослужителите раздават и икони с образите на Светите Йоаким и Анна и св. Богородица, осветени от светите мощи. Те ще останат в Пловдив до 25 август, след което ще бъдат поставени за поклонение в смолянския храм "Свети Висарион".