Нито един от съперниците на България в група Б от световните квалификации не успя да запише победа в днешните последни контроли преди старта на официалните срещи. Единствено нашите национали регистрираха успех в своята проверка с Кипър, докато Италия, Армения и Дания загубиха, а Чехия направи нулево реми.

В Англия, италианците, срещу които България стартира кампанията на 7 септември, загубиха с 1:2. Скуадра Адзура стартира добре двубоя, и още в 15-та минута Даниеле Де Роси с глава прати топката зад Бътланд, след центриране от корнер на Диаманти.

Десетина минути по-късно, отговорът на Англия дойде също от корнер, който Фил Ягиелка засече с глава за 1:1. При такъв резултат двата състава се оттеглиха на почивка, а след това бяха направени и доста смени.

В интересно второ полувреме, Англия успя да вземе леко надмощие след изминаването на около час игра, и в крайна сметка в 78-та минута, организира светкавична контраатака, и отбеляза победно попадение.

Джърмейн Дефоу получи подаване от Джеймс Милнър, обърна се покрай защитника си от дъгата пред наказателното поле, и вкара страхотен гол за 2:1. Така Рой Ходжсън все още няма загуба в редовното време, вече седем мача начело на Англия.

Италия: Сиригу, Обоня, Балцарети (Пелусо 46), Астори, Абате (Езекил Скелото 86), Ел Шаарауи (Габиадини 58), Акуилани (Поли 68), Де Роси, Диаманти (Верати), Ночерино, Матиа Дестро (Фабрини 84)