Етър успя да обърне Монтана при завръщането си в А група
Етър успя да обърне Монтана при завръщането си в А група / netinfo

Етър Велико Търново затвърди страхотното представяне на „новаците“ в първия кръг на А група, след като постигна изключителна трудна победа като гост на Монтана с 3:2. Йордан Тодоров откри през първата част, но с три гола след почивката търновци стигнаха до пълен обрат.

Първото полувреме премина при равностойна игра, но без много чисти положения за гол. Един от малкото интересни моменти бе шутът на Мирослав Антонов в 20-ата минута, който премина на сантиметри от гредата на вратата, охранявана от Цанков.

В 33-ата минута Гаджалов се засуети при изнасянето на топката и загуби в собствената си половина от Йордан Тодоров. Футболистът на Монтана с премерен удар прехвърли стража на гостите за 1:0. Малко по-късно Миро Антонов стреля добре, но Цанков бе на мястото си и спаси.

След почивката обаче мачът се разви кошмарно за домакините. Още в 48-ата минута колективна грешка в тяхната защита при едно центриране на Трифонов позволи на Луис Едуардо с глава да изравни.

Голът очевидно разстрои играта на тима, воден от Атанас Джамбазки, а гостите усетиха това и на свой ред натиснаха в търсене на втори гол. Той дойде в 64-ата минута, когато отново Едуардо получи топката в наказателното поле, огледа се и с удар в близкия ъгъл доведе нещата до 1:2.

В 72-ата пък Бето изведе на скорост Четин Садула, бившият играч на ЦСКА преодоля вратаря Аршинков и покачи на 1:3.

Монтана обаче бързо отвърна на удара и само 3 минути по-късно Мичев прехвърли излезлия да го пресрещне Цанков, като по този начин запази интригата до последния съдийски сигнал. Воденичаров имаше шанс да възстанови равенството, но изстрелът му премина не много далеч в аут.

Етър можеше да реши всичко в 83-ата минута, когато резервата Жандре пропиля уникално положение, изведен сам срещу Аршинков.

Така след първия кръг на родния шампионат Етър заема 4-ата позиция във временното класиране с 3 точки, докато Монтана е 11-и без точки в актива си.

Монтана - Етър Велико Търново 2:3

1:0 Тодоров 33'

1:1 Едуардо 48'

1:2 Едуардо 64'

1:3 Садула 72'

2:3 Мичев 75'

Монтана: Аршинков; Мечечиев (к), Лахчев, Ковачев, Дениран, Пашов, Петков, Тодоров, Антонов /Воденичаров - 60'/, Мичев, Христов /Илиев - 52'/.

Старши-треньор: Атанас Джамбазки

Етър: Цанков; Маркес, Гаджалов, К. Трифонов (к) /Жандре - 83'/, Атанасов, Анев, Н. Петров, Станкев /Бето - 66'/, Садула, К. Трифонов, Едуардо.