Италия изненадващо отстрани олимпийския шампион САЩ
Италия изненадващо отстрани олимпийския шампион САЩ / Reuters

Италия отстрани олимпийския шампион САЩ след изненадваща победа с 3:0 (28:26, 25:20, 25:20) на четвъртфиналите в мъжкия волейболен турнир в Лондон.

Американците бяха сочени за основни фаворити в турнира, но не успяха да защитят титлата си от Пекин 2008. Италия завърши на четвърто място в група "А", като в последния си мач от груповата фаза загуби с 0:3 от България.

В първата част „скуадра адзура“ спечели изключително драматично срещу САЩ с 28:26 и това се оказа решителен момент в двубоя, продължил точно 90 минути. В следващите два гейма италианският тим спечели значително по-лесно с по 25:20.

Най-резултатен в срещата беше италианецът Кристиан Савани с 19 точки. Клейтън Стенли пък отбеляза 16 точки за САЩ. На полуфиналите Италия ще играе с друг от фаворитите - Бразилия.

По-късно днес България среща Германия на четвъртфиналите.