България спечели групата след чист успех над Италия
България спечели групата след чист успех над Италия / Reuters

България победи Италия с 3:0 (32:30, 25:20, 25:19) гейма и така спечели своята група "А" в олимпийския турнир по волейбол.

След успеха нашите ще се изправят срещу четвъртия в другата група. В момента това място е за Германия. Немците обаче имат директен мач с Бразилия. При успех с 3:0 или 3:1 момчетата на Витал Хайнен ще се изравнят по точки със Селесао - по 8 точки, но геймовото съотношение ще бъде по-лошо и би трябвало, въпреки това, да останат четвърти. И така да играят срещу България за пореден път в последните два месеца.

Възпитаниците на Найден Найденов показаха коренно по-добра игра срещу Италия в сравнение със загубата от Аржентина преди два дни и заслужено стигнаха до чистата победа.

Ключов момент в двубоя бе първият гейм, като и двата тима имаха шансове да го затворят в своя полза, но в крайна сметка нашите надделяха с 32:30.

В следващите две части българите тотално доминираха над съперника си, особено със сервис, и стигнаха до победата след 25:20 и 25:19.

По този начин "лъвовете" завършиха на първо място в група "А" с четири победи и само една загуба.

Състави:

България: Георги Братоев 2 точки, Цветан Соколов 21, Тодор Скримов 9, Тодор Алексиев 13, Николай Николов 5, Виктор Йосифов 10, Теодор Салпаров-либеро (Добромир Димитров, Теодор Тодоров)

Италия: Михал Ласко 14 точки, Драган Травица 3, Кристиан Савани 6, Иван Зайцев 15, Алесандро Фей 5, Луиджи Мастранджело 4, Андреа Бари-либеро (Емануеле Бирарели, Самуеле Папи)

Зала "Ърлс Корт": 9 000 зрители

Времетраене на мача: 86 минути