Театрална постановка във влак представиха ученици от Търговище
Театрална постановка във влак представиха ученици от Търговище / DarikNews.bg, архив

Ученици от Търговище представят днес театрална постановка в бързия влак Варна - София, съобщиха от Езиковата гимназия „М. Андрей" в града. Младите актьори са възпитаниците на Клуб по лингвистичен театър на английски език.

„Светът е малък" е заглавието на кратката пиеса, която учениците представят и е написана от възпитаник на гимназията. Постановката описва случайна среща на познати във влак, а идеята на учениците е пиесата да се изиграе в реален влак. За реализирането на нетрадиционното представление съдействие оказват от „Холдинг Български държавни железници" ЕАД.

Учениците на Езиковата гимназия в Търговище се качиха във влака в 9.45 и ще пътуват до София. На пътниците предварително са раздадени копия с превод на текста на представлението.

Клубът по лингвистичен театър на английски език към училището в Търговище, както и самата постановка са създадени в резултат на инициативата за превръщане на училището в желана за присъствие зона към проект „Да направим училището привлекателно за младите хора" по ОП „Развитие на човешките ресурси".