Красьо Черния не знаел дори значението на думата магистрат
Красьо Черния не знаел дори значението на думата магистрат / снимка: Sofia Photo Agency, архив
Красьо Черния не знаел дори значението на думата магистрат
42658
Красьо Черния не знаел дори значението на думата магистрат
  • Красьо Черния не знаел дори значението на думата магистрат

Бившият член на Висшия съдебен съвет Стойко Стоев даде показания по делото срещу плевенският бизнесмен Красимир Георгиев, известен като Красьо Черния. За него се говори, че е лобирал срещу заплащане за назначаване на магистрати. Пред съда Стоев посочи, че Красьо не знаел дори значението на думата магистрат

Стойко Стоев и Красьо се виждали  веднъж-два пъти седмично, за да пият по кафе. Стоев запознал бизнесмена с колегата си Иван Димов. От показанията на Стоев стана ясно, че Георгиев не е много наясно с термините в съдебната власт и дори питал какво означава думата магистрат, след като бил обвинен в лъжесвидетелстване. Според прокуратурата Георгиев е излъгал, че не се познава със съдии и обвинители, но след проверка на телефонните му разпечатки стана ясно, че той е говорил с множество магистрати.

Стоев защити своя приятел като каза, че бизнесмена бил интелигентно момче и в никакъв случай не е лобирал за назначаване на магистрати. Според Стоев Георгиев не пушел, не пиел и не взимал наркотици.

Стойко Стоев и Иван Димов бяха отстранени от ВСС след като стана ясно, че са имали контакти с „черничък човек с ланци”. Срещу Красьо Черния тече и друго дело - за укриване на данъци.