Рекордни над 25 000 зрители гледаха страхотна „Писта В. Търново- 2011 / Дарик нюз
Рекордни над 25 000 зрители гледаха страхотна „Писта В. Търново- 2011"
41099
  • Рекордни над 25 000 зрители гледаха страхотна „Писта В. Търново- 2011"

Илия Царски спечели първия старт от първенството на България на затворен маршрут „Писта В. Търново". Автоцарят бе истински цар на трасето и с мощно каране на своето Мицубиши Лансер Ево 9 изкефи дошлите рекордни над 25 000 зрители. „И миналата година трябваше да съм първи, но съдбата бе решила друго. Сега съм двойно по- щастлив, побеждавайки в страхотно състезание пред публика, която не отстъпва пред тази във Формула 1", коментира Царски, който преди 12 месеца катастрофира тук.

Чуйте го в първия звуков файл.

Втори при колите над 2000 кубика остана Константин Маршавелов с Мицубиши Лансер Ево 10, след много оспорвана битка с третия Боби Борисов със Субару Импреза. Невероятен малшанс преследваше най- добрия на писта у нас за 2010 г. Румен Дунев. Колата му Мицубиши Лансер Ево 9 имаше сериозни технически проблеми и в събота не бе ясно дали изобщо ще кара тук. Въпреки това той даде второ време в тренировките за място, след това на Царя. В неделя обаче, по време на третата обиколка, на обратния завой преди старт- финалната права се засече с Маршавелов и изгуби втората позиция, а след това и не завърши, заради дефект в скоростната кутия.

Чуйте какво каза Румен Дунев след съботната квалификация във втория звуков файл.

Миналогодишният победител под Царевец и първенец на страната до 2000 кубика Цветан Илиев отново бе над всички в групата си и бе безапалационен със своята Хонда Сивик. Втори остана панагюрецът Любен Каменов с Опел Астра, трети Атанас Божилов с Хонда Сивик. Тук лясковчанинът Тодор Тодоров тръгна четвърти от стартовата решетка, но Полото му се счупи и отпадна в деветата от общо 14 обиколки.
Георги Пейчев с Фиат Пунто победи в група "Супер" до 1600 куб. сантиметра, следван от Ерменко Ерменков със Ситроен Саксо и Ивайло Симеонов с Пежо 106. Софиянецът бе най- бърз още в първата тренировка и пропусна втората, за да запази колата си. В тази рупа търновеца Красимир Кандиларов финишира пети в генералното класиране - най-добро подреждане на пилотите управлявали Лада. Кандиларов стъпи на второто стъпало на почетната стълбичка в класирането в Х- 1, където преди него бе само Ивайло Симеонов. Футболният рефер от старата столица обяви, че няма да кара в следващите писти, а ще насочи усилията си в рали- кроса, ако има спонсори.

Чуйте го в третия звуков файл.

Горноряховката Лилит Беловска, която бе единствената жена в надпреварата завърши единадесета като остави десет мъже след себе си.

Как коментира представянето си тя, чуйте в четвъртия звуков файл.

13 от 63- те автомобила подали заявка за участие в тазгодишното издание на „Писта В. Търново" или не дойдоха, или не бяха допуснати до участие. От стартиралите в тренировките за място през първия ден 50 коли за същинското състезание през втория останаха 46. Сред отпадналите в събота бяха и двама великотърновски пилоти. Стефан Стефанов, чието Пежо имаше проблеми със задния мост и Станислав Паришков. Неговият Опел Кадет блокира двигател във втората серия от квалификацията. Емил Денев даде осмо време в квалификациите до 2000 куб. См., но пропусна същинското състезание. Причината за това бе решението му само да провери и съхрани своето Рено Клио за рали-шампионата, който стартира с Траянови врата.
Отборен победител стана Ара мотор спорт /Габрово/. Голямата награда от томболата за публиката- АТВ стана притежание на Георги Станчев от В. Търново. Формула 1 в Истанбул ще гледа Мехмед Немишев, рали България- Светлозар Христов от Елена.