Осем от деветимата роми, задържани за убийството в черешовата градина над село Шишковци, заявиха пред съда, че са българи. Само един - Александър Иванов, каза, че е циганин. Кюстендилски окръжен съд даде ход на делото, въпреки искането на 9 от 11-те адвокати делото да се върне за доразследване. Мотивите им бяха, че не е ясно в какво точно се обвинява всеки един от подсъдимите. Съдебният състав прецени, че не са допуснати процесуални нарушения.
Адвокат Анани Константинов поиска като доказателство да бъде открит телефона на неговия клиент Стоян Асенов, който ще докаже неговата невинност.
Съдът решава в момента дали да конституира като граждански ищци и частни обвинители роднините на убития Пламен Момчилов - съпругата му и двете им деца, и ранените при нападението в черешовата градина - Марияна Спасова и Кръстьо Симеонов. Шестимата искат общо 600 000 лв., като най-голям, за 200 000 лв. е иска на съпругата на Момчилов Витка, за останалите сумите са по 100 000 лв.
В началото на заседанието в съдебната зала беше и кметът на община Кюстендил Петър Паунов заедно със заместника си Виктор Янев. В залата са допуснати свидетелите и по двама от роднините на подсъдимите.