Крайната цел на правителството и на ГЕРБ е по-голямо благоденствие на народа. Това заяви пред журналисти в Старо село, Радомирско, премиерът Бойко Борисов. „Ако всички искат да станат бедни, няма смисъл да си говорим кое е приоритет. А крайната цел е по-голямо благосъстояние. Не искаме да обеднеят еднакво всички. Такива вече бяхме. Не виждам нищо лошо в това българинът да се стреми да стане богат. Ставайки българинът богат, държавата става богата", каза още Борисов.
Единствената претенция към политическия проект на президента Георги Първанов е, че не се обяви този проект, коментира последните скандали по темата за президентска политическа партия премиерът. „Вече не съм опровергаван от фактите, точно обратното", аргументира се Борисов и допълни, че „Първанов отива главно при червени кметове, където може да изкаже някоя своя теза". "Когато аз бях кмет всички знаеха за проекта ГЕРБ, както и с кои хора ще бъдем и с кои няма да бъдем в коалиция", припомни той и заяви: "По начина, по който питаха Курумбашев и Петков, показаха кои са движещите партията му мотори".
На въпрос за отсъствията на министри от Министерски съвет, премиерът уточни, че това е място, на което се вземат много важни решения. Той е категоричен, че ще разрешава отсъствия само ако министрите са в Брюксел. Според Борисов е недопустимо столовете на най-важните, каквито са финансовия, правосъдния, вътрешния и външния министър, да бъдат празни по време на заседания.
Във връзка с промените в Закона за висшето образование премиерът изрази надежда, че няма да се противопоставят с Първанов за реформата в образованието, защото проф. Борислав Борисов, който е съветник на президента, е в екипа, изготвящ проектозакона. „Софийският университет има 20 000 студенти, в момента считат, че имат капацитет и могат да поемат към 25 000-26 000. Тази разлика от 5000-6000 студенти ще им даде възможност да получат още пари и да удовлетворим и финансовите им претенции", допълни премиерът.
Министър-председателят присъства на водосвета, отслужен от Знеполския епископ Йоан, викарий на Софийския митрополит, в ремонтираната черква „Свети Николай Летни" в радомирското Старо село. ГЕРБ ще преведе 20 000 лева от държавната партийна субсидия за довършване на обновителните дейности в и около храма, в чийто двор има и средновековен параклис. Борисов използва посещението си в района и се запозна и с възстановителните работи в намиращия се в непосредствена близост храм „Възнесение Господне". Премиерът уточни, че общо 13 черкви се градят и ремонтират със средства на партия ГЕРБ.