Николен Кушев спечили GRAND PRIX ELENA 2010 в надпреварата с АТВ
Николен Кушев спечили GRAND PRIX ELENA 2010 в надпреварата с АТВ / netinfo

91 състезатели от 32 клуба участваха във вторият кръг от Републиканския шампионат по мотокрос- „GRAND PRIX ELENA 2010". За трета поредна година община Елена бе домакин на състезанието, което премина под патронажа на кмета Сашо Топалов.

Преди официалното откриване състезателите бяха благословени за здраве и късмет от архиерейския наместник Митко Янков. Всеки от тях получи за спомен специално изработен сувенир. Официалния старт на надпреварата даде Румен Петков - председател на организационния комитет за Гран при на България.

Петима дългогодишни състезатели от Аеро клуб /Г. Оряховица/ Христо Христов, Милко Дългичев, Борислав Димитров, Светослав Монов и Емил Димитров, направиха демонстративни парашутни скокове преди да изреват моторите.

Победител в надпреварата АТВ- ата стана Николен Кушев от „Макея моторспорт" /В. Търново/. Втори финишира съгражданинът му Васил Томов, трети Калин Лесидренски от „4х4 Адвенчър" /Троян/. В този клас стартираха още четирима представители на старата столица- Кольо Губерков , Стефан Иванов, Мартин Аламуров и Никола Русев. При жените най- бърза бе Зорница Тодорова от МРК „Боляри" /В. Търново/.