Сменят разписанието на пет крайградски влака
Сменят разписанието на пет крайградски влака / Dariknews.bg

БДЖ променят разписанието на пет крайградски пътнически влака, които пътуват в региона на Пловдив. Целта е подобряване обслужването на клиентите по време на продължителните ремонтни дейности в участъка между Първомай и Димитровград.

Крайградският пътнически влак от Първомай за Пловдив, който заминава в 6.30 часа, вече ще тръгва в 5.42 часа. Промяната в разписанието е направена заради постъпили искания от пътници. Влакът от Асеновград за Пловдив, който отпътува в 6.30 часа, ще се движи по обичайното си разписание до гара Крумово. От Крумово железницата вече ще заминава 6.43 часа.

Пътническият влак от Асеновград за Пловдив, който потегля в 18 часа, също ще се движи по досегашното си разписание до гара Крумово. От там обаче ще тръгва с 5 минути по-късно от обичайния си график - в 18.17 часа. Железницата от Михайлово за Димитровград, която обичайно заминава в 17.45 часа, ще се движи по удължен маршрут. Ще тръгва от Стара Загора в 18.16 часа, а от гара Михайлово ще потегля в 18.44 часа. С тази промяна ще бъде осигурена удобна връзка на гара Стара Загора за пътниците от бързия влак от София за Бургас, които пътуват в посока Димитровград от гарите между София и Стара Загора.

Влакът от Димитровград за Михайлово, който заминава в 13.07 часа, вече също ще се движи по удължен маршрут до гара Стара Загора. От гара Михайлово ще заминава в 14.11 часа и ще пристига в Стара Загора в 14.37 часа.

За подробна информация клиентите на БДЖ могат да се обръщат към гишетата „Информация" и билетните каси в съответните железопътни гари.