Ученици пребиха шестокласник в Хасково
Ученици пребиха шестокласник в Хасково / снимка: Sofia Photo Agency

Четирима седмокласници от ОУ „Христо Смирненски" в Хасково са пребили шестокласник от Спортното училище в града, съобщи майката на пострадалото момче, която пожела тя и синът й да останат анонимни. Побоят станал в понеделник сутринта в задния двор на „Смирненски", а причината - размяна на обиди в интернет.

Пред Дарик майката заяви, че едно от децата, участвали в побоя, разказало пред свои съученици, че охраната е станала свидетел на побоя, но не се е намесила, а просто ги е посъветвала да отидат да се разправят другаде. Директорът на училище „Христо Смирненски" Венко Точевски заяви на свой ред, че ако това бъде доказано, охраната ще бъде сменена.

Детето е с охлузвания и кръвонасядания по главата. Не ходи на училище, защото е травмирано и психически, и физически. Освидетелствано е от съдебен лекар. По случая работи Детска педагогическа стая.

От полицията отказаха повече информация за инцидента, тъй като инспекторите от Детска педагогическа стая работят по случая.

Педагогическият съвет на школото ще реши какво наказание ще получат побойниците.