Берое загуби минимално от Монтана
Берое загуби минимално от Монтана / БГНЕС

Берое загуби, като гост с минималното 1:2 от Монтана в мач от 25-я кръг на А група, който се игра на стадион „Огоста".
Срещата започна отлично за домакините, които успяха да поведат в резултата в 27-та минута, когато Едуардо получи топката в наказателното поле на Берое и я овладя, след което я прати в долния ляв ъгъл на вратата на Скорчев.
През второто полувреме мачът се изнерви доста, като футболистите на Берое се опитаха да изравнят резултата.
В 73-та минута Мичев стреля опасно, но топката срещна напречната греда на вратата на Берое.
Все пак Берое успя да се върне в мача в 80-та минута, когато Тихомир Трифонов фаулира Андонов в наказателното поле на Монтана и Стефан Спасов свири дузпа в полза на гостите. Диан Генчев успя да реализира наказателния удар.
Само минута по-късно обаче в 81-та Хикмет стреля от около 35 метра и прати топката във вратата на Скорчев.
Берое завърши мача с човек по-малко, след като в 84-та минута Стефан Спасов показа втори жълт картон на Атанас Атанасов за грубо нарушение.
След тази победа Монтана се намира на единайсто място с актив от 32 точки, а Берое е на десета позиция с 35 точки.