Тежка катастрофа затвори Хаинбоаз, двама загинаха
Тежка катастрофа затвори Хаинбоаз, двама загинаха / netinfo

  

Тежка катастрофа затвори прохода Хаинбоаз. Турски тир е поднесъл на заледен участък край великотърновското село Въглевци и е ударил лек автомобил „Опел Омега" с великотърновска регистрация. Катастрофата е станала около 8,40 ч. тази сутрин.

На място са загинали 34-годишният водач на леката кола и 30-годишната му съпруга - и двамата от Велико Търново. Те са пътували с 2-годишното си дете, което е в добро състояние. В автомобила са се возили още двама души - мъж и сина му, които също не са пострадали.

На място са екипи на полицията и гражданска защита, които обработват местопроизшествието. Пътят за Хаибоаз ще остане затворен 2 - 3 часа, докато бъде разчистено пътното платно от разпиления от тира товар. Неговият водач не е пострадал.