Втори новогодишен шахматен турнир „Трите царя“
Втори новогодишен шахматен турнир „Трите царя“ / Диляна Стойчева

Втори новогодишен шахматен турнир „Трите царя" организиран от община Попово ще се проведе в сградата на ОУ „Любен Каравелов", от днес до 8-ми януари.

В съревнованието ще се включат ученици от първи до осми клас в основните училища на територията на община Попово.

Записалите се в турнира 40 ученици са разделени в две възрастови групи: от 1-ви до 4-ти клас и от 5-ти до 8-ми клас. Спечелилите първите три места, ще бъдат удостоени с медали от Николай Неделчев, който е съосновател на идеята за този турнир и негов спонсор. На победителите от двете възрастови групи ще бъде връчена и Златна купа за тяхното представяне.

Гости на турнира се очаква да бъдат Кънчо Кънев - известен шахматист от с. Славяново и кмета на с. Крепча област Опака, който ще участва заедно със своята внучка.