Съндърланд излъга Арсенал, Челси без проблеми срещу Уулвс
Съндърланд излъга Арсенал, Челси без проблеми срещу Уулвс / Reuters
Тимът на Съндърланд постигна ценен успех като домакин на Арсенал в мач от поредния кръг на Висшата лига. Само няколко седмици, след като се разправи с Ливърпул, отборът на „черните котки” взе скалпа и на лондончани.

Домакините се наложиха с 1:0 и така се превърнаха в първия тим, който не допуска гол в мач срещу Арсенал. Единственият гол в мача бе дело на нападателя Дарън Бент и дойде в 71-ата минута.

Челси пък увеличи преднината си на върха след категорична победа с 4:0 над гостуващия Уулвърхемптън. Лондончани имат 33 точки, а вторият Арсенал остана с 25.

Флоран Малуда и на два пъти Микаел Есиен бяха точни за Челси през първата част, а в началото на второто полувреме Джо Коул отбеляза последния гол в мача за крайното 4:0. Домакините обаче изпуснаха много положения, а резултатът в мача можеше да бъде и двуцифрен.

По-рано днес Ливърпул направи нова грешна стъпка, не успявайки да победи на „Анфийлд” гостуващия Манчестър Сити. Първият двубой от кръга приключи при равенство 2:2.