14 медала от два турнира в Япония спечелиха състезателите на Торнадо
14 медала от два турнира в Япония спечелиха състезателите на Торнадо / netinfo

14 медала от два турнира в Япония спечелиха състезателите на хасковския Карате клуб "Торнадо".

В Международния Кофукан шампионат на 16 август в град Тойоока са участвали представители на 20 държави. Хасковските състезатели са спечелили 5 златни, един сребърен и четири бронзови медала. В категория "индивидуално ката" в различните възрастови групи при момичетата първи места са заели Елена Христова и Моника Христова. Божидара Панова и Галина Карабелова са се класирали трети. Златен медал при жените е завоювала Недялка Станчева. В категория "кумите" злато е спечелила Моника Христова, Елена Христова е завоювала сребърен медал, а Божидара Панова бронзов. Бронз при жените е завоювала и Недялка Станчева. Отборно при момичетата Моника Христова и Галина Карабелова са се класирали на първо място.

Още 4 медала хасковските състезатели са спечелили при участието си в Световна купа Тани-Ха-Карате-До-Шукокай. Турнирът се е провел на 23 август в японския град Кобе и в него са участвали над 1200 състезатели. Сребърен медал за хасковския клуб е завоювала Галина Карабелова. Две бронзови отличия е спечелила Моника Христова. На трето място при жените се е класирала и Недялка Станчева.